Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nalezeneček Kuki

11. 11. 2006

Kde se vzal, tu se vzal, 30.července najednou v rohu zahrady ležel igelitový sáček na uzel - a v něm malé  bílé ulepené nic - 300 g kostiček, kůže  a  pár slepených chlupů. Tlapky a obličejík  vyleptaný  odkapávajícím  hnisem. 

Náhoda ?  Vzhledem k tomu, že  zadní zahradu  neobcházím denně (tedy teď už radši ano, co kdyby ), zarazilo mě, že mě tam cosi táhlo.To cosi následně vypadalo jako malý sáček s odpadky - ale ještě se to hýbalo, byť  z  posledních kočičích sil.  Diagnóza ?  Nalezenec, vyhozenec, zbytečné nemocné nic.

Hnisavý zánět spojivek, dýchacích cest, podvýživa, stres. Naděje, že přežije a neoslepne ještě byla, ač mizivá. Potom jsme piplali, kojili, modlili se, doufali, hlídali jeho dech. Marně jsme honem  sháněli  finance  na  léky, snažili se,ale jelikož neumíme sehrát srdceryvné divadlo a okázale  žebrat  tak, jak je v kraji zvykem, až  na  pár výjimek se na  nás každý  vykašlal,  nebyli jsme atraktivní a perspektivní zboží.  Krom toho jsme měli (a máme) kočindu  před operací, bojující o život  na všech čtyřech ( viz příspěvek Naše Střapka a její tlapka ) a  seniory na specielní dietě, kteří při pozření standardního krmiva dostávají dusivé záchvaty,  šlo to ztuha a s katastrofickými scénáři, co bude, když  na léky nebude ... ono jaksi nelze si říci, tak prostě tohle a tohle tentokrát nepořídíme, nekoupíme, když není za co – ono to děsivé slůvko „není“ může znamenat  konec všech nadějí na záchranu kočičího života.

Dnes už  Kuki ani nesmrkne, s chutí baští  a velmi dobře chápe i kouzlo zlobení.

Nic v životě není zadarmo.  Kuki  prostě zaplatil  daň předem.

A já jsem zase  o něco chytřejší.  Co si neurvu sama, to prostě NENÍ.

Fotografie  zachycují Kukču v momentě nálezu, v  průběhu léčby  a v měsíci záři, kdy již nemoc pochopila, že u nás pro ni není místo.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kuki

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář