Jdi na obsah Jdi na menu
 


Útulek versus domov ?

2. 5. 2008

Nejsme městským či obecním útulkem, ani zařízením dotovaným státními  institucemi či podporovaným veřejností.

A už vůbec nejsme útulkem v klasickém pojetí, neboť vše dobrovolně financujeme z vlastních zdrojů, z vlastní ekonomické činnosti, vlastním umem a schopnostmi - ač reciproční podpoře a propagaci se nebráníme, v péči o opuštěná zvířata je jaksi potřeba "cosi navíc" - zázemí, předvídavost a harmonie, stejně tak jako vlastní názor a odhodlanost nedat se otrávit demagogií zákonů a úřadů, případně občasným bzučením hmyzu z čeledi "blbovitých mimoňů " ;-)))

Jsme zde, protože jsme se tak rozhodli my sami.

Kráčíme vlastní cestou - což nebývá v kraji vždy zvykem. Naše poslání naplňujeme v souladu s naším statutem, jehož cíle pramení jen a pouze z našich priorit - ale především s naším osobním rozhodnutím, na základě vlastních zkušeností a empatie - a věřte, s úsměvem jde všechno líp !!!

Tedy  :  kam patříme my ?

Netradiční kočičí domov respektující poznatky etologie, akceptující normy EU + zásady welfare, prezentující formy a působení zooterapie.    

                           

V současné době poskytujeme domov především neumístitelným zvířatům, pro  která tato pomoc znamená často jediný možný způsob přežití, či dlouhý proces  sžívání při  obnovení ztracené důvěry v člověka.          

                                 

Nabízíme kvalitní  „kočičí ubytovací zařízení s kompletním servisem“, sestávající jak z prostorného vnitřního  zázemí celoročně obyvatelných „apartmá“, tak s dostatkem venkovních výběhů se vším vybavením, které kočky ke spokojenému životu potřebují. Plně  respektujeme individualitu každého zvířete a jeho potřeb včetně veterinární  péče či  případných dietních omezení a podstatu kočičí psychiky.

Jedná se jednak o kryté výběhy – venkovní voliéry přímo navazující na vnitřní obytné prostory,čímž pádem  kočky mají  neomezenou volnost pohybu dle potřeby - venkovní výběh či interiér – není nad možnost svobodné volby. Vnitřní apartmánky jsou laděny velmi pohodově, neboť kočičí spokojenost - náš cíl.                                                                                                                           Lékař  léčí    kočka  uzdravuje.  Pokud ovšem dostane šanci. Proč nespojit dva zdánlivě odlišné světy, které si mají navzájem mnoho co dát ? Právě o tom je  FELINOTERAPIE   ...       

  

Mezi náš další cíl patří záchranný chov ohrožených druhů zvířat - chráněných a exotických druhů, které lze dnes bohužel spatřit většinou již pouze v ZOO. Tato krásná a ušlechtilá zvířata si rozhodně nezaslouží osud, který je mnohdy čeká, není nic horšího než stát se pouhým zbožím v rukou tvora jménem Člověk, jehož cílem je zisk a sláva. V sídle sdružení již budujeme záchrannou stanici těchto vzácných zvířat.

Závěrem ještě omluva za prodlevu v aktualizaci stránek.

Vzhledem ke skutečnosti, že vyvíjíme úsilí  nebýt odkázáni na pomoc a podporu veřejnosti, je logické, že se časová prodleva z důvodu zaneprázdnění někde odrazí - podstatné pro nás ovšem je, že se naše úsilí nemíjí účinkem, a můžeme tak i nadále plnit své poslání a mířit stále dál ...