Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZMRZLÍCI

22. 1. 2009

Kromě stávajících povinností jsme se v minulém týdnu ujali 3 březích koček z Písecka, kterých se nezodpovědní množitelé v momentě, kdy se projevila březost, rozhodli okamžitě zbavit, a to způsobem, že je nechali žít venku v třeskutých mrazech, s tím, že příroda si poradí a když novorozená koťata zmrznou, aspoň je nebudou muset topit. Ačkoliv tento přístup bychom nejraději kvalifikovali jako trestný čin, kočkám tento osud skutečně hrozil, jelikož v lokalitě podobná zařízení nefungují, obce své povinnosti zásadně neplní a vzdálené útulky jsou jednak též přeplněné, ale zároveň by se podobní "lidé" neobtěžovali kočky kamkoliv vozit. Byli jsme tedy nuceni podniknout patřičné kroky, zajistit kočkám provizorní zateplené ubytování v domě a pokusit se o jejich záchranu. Tyto kočky již porodily, tedy se stav našich svěřenců rozrostl o dalších 11 koťat. Vzhledem k tomu, že kočky ve vysokém stupni březosti skutečně na mrazech žily a jedna tam přímo porodila, narodila se některá koťata již mrtvá, kočky měly rýmu a byly podvyživené.

Ostatní koťata (uvedených 11) se zatím drží, kočky komunikují, a my řešíme nastalou situaci v rámci možností. I vzhledem ke skutečnosti, že jsme nemohli zůstat lhostejní ve věci jejich záchrany, ač naše finanční možnosti byly již tak značně omezené, jsme nyní v situaci, kdy se nedostává prostředků na již zmíněné veterinární úkony.

Stále častěji nás zaráží postoj obyvatel regionu k opuštěným zvířatům – jsme nuceni konstatovat, že zde přežívá velice zkostnatělá mentalita, z které pramení podobné komplikace.

Zároveň u nás našlo domov několik dalších černých koček, které měly nelehký osud jen proto, že mají černou barvu srsti, nejsou tedy tolik atraktivní, jak by si případní noví majitelé přáli. Výběr kočky za společníka do rodiny podle barvy srsti bohužel připomíná cosi jako rasismus, a od člověka, který je ochoten dát domov kočce pouze té, které mu bude ladit k pleti, ani neočekáváme adekvátní vztah ke zvířatům.

Novorozencům na fotografiích je téměř týden - a jsou, samozřejmě, všichni černí !

Pokud Vám osud malých černých sněhuláků není lhostejný, můžete jim usnadnit start do života zakoupením jakékoliv věcičky z webu

http://www.eshop-rychle.cz/artcat

 

Náhledy fotografií ze složky ZMRZLICI