Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočky nejen dvounohé . . .

20. 12. 2008V současné době se nám podařilo na bázi externí spolupráce  realizovat nabídku  koček z útulků prostřednictvím médií.

V této souvislosti oceňujeme především vstřícný přístup deníku BLESK, který  nyní poskytuje každý týden prostor pro nabídku koček z útulků z celé republiky. Prozatím byli takto prezentováni pouze psi, což bylo kočkám právem líto. Nyní již to bude v Blesku tedy nejen štěkat, ale i mňoukat ;-)


Věříme, že se opuštěným kočkám tímto způsobem podaří lépe nalézat nové domovy, neboť již realizované nabídky koček z útulků v Blesku (viz příloha) se rozhodně neminuly účinkem.


Dále máme rozjednané různé reportáže, příspěvky na téma problematiky bezprizorních koček a z oblasti felinoterapie, a to jak v tisku, tak v médiích.


Rádi bychom též porovnali problematiku získávání podpory jak kočičích, tak psích útulků, neboť ne vždy je tato podpora adekvátní, a bohužel se setkáváme i s jevem velice blízkým diskriminaci koček, ve smyslu – „ pes je nejlepší přítel člověka, kočka je jenom kočka “. Tím smutnější je, že podobný postoj nezřídka zaznívá z úst velkých milovníků zvířat, rozhodujících právě o udělované podpoře ( připravovaná reportáž má prozatím pracovní název „ Špatná kočka, která neštěká “ ;-)


Stejně tak je „ve výstavbě“ nahlédnutí za oponu pomoci zvířatům, neboť ne vždy je tato pomoc skutečná, ne pokaždé jsou zvířata cílem vyvíjené snahy, ne vždy žijí ve zcela vyhovujícím prostředí, a to po všech stránkách, mnohé „kotce“ v útulcích nenaplňují ani základní zásady hygieny a pohody zvířat a stává, že „pomoc“ balancuje na hraně s týráním. Ne každý povozovatel má čistý štít, ne každý je ochoten umožnit potenciálním zájemcům návštěvu útulku či depozita a seznámit je s podmínkami, v nichž zvířata žijí. Ne všude jsou přijaté příspěvky skutečně vkládány do péče o zvířecí svěřence. Tolik oblíbená metoda získávání darů formou okázalé bídy, v níž nebohá zvířata živoří, která je účelově servírována dojaté veřejnosti má i druhou stranu mince – rozpor s platnou legislativou.

Z nejedné svatozáře se pak rázem stává oprátka.


Veterinární správa – kapitola sama o sobě. Všeobecně vzato, ruka ruku myje, dvojí metr tam či onam, inspekce, která raději nevidí, neslyší … a tak požehná i zařízení, kde se „v rámci úspory“ nekastruje, neočkuje …


Obce, magistráty – neplnění zákonných povinností, ignorace problematiky bezprizorních zvířat, setrvalý stav. Není ovšem přece problém klást otázky a získávat konkrétní fakta – jaké částky jsou vynakládány na tuto činnost, jak úřady řeší danou problematiku, stačí jen nazývat věci pravými jmény.

Ano, je to běh na hodně dlouhou trať, ale kdo nic nedělá, nic nezkazí, a byrokrati vesele kynou dál.


Máte k tomu co říci ? Napište nám …


 

Náhledy fotografií ze složky KOCKY V TISKU