Jdi na obsah Jdi na menu
 


Opuštěné kočky v Boskovicích

4. 7. 2007

Tato prosba dorazila na email :

"Dobrý den,
 
dovoluji si obrátit se na Vás s prosbou o pomoc. Bydlím v Boskovicích na náměstí, kde se za naším domem zdržují 2 kočičky (zřejmě matka s dcerou) a dochází tam pravidelně ještě 1 kočka a 2 kocouři. V současné době mají tyto 2 kočičky asi 8 koťat. Kočky je porodily ve střeše kůlny soukromého domu, tento úkryt opustilo už 5 koťat, která se zdržují v okolí, 3 koťátka jsou dosud nahoře a zatím se bojí seskočit (pak už není v silách malého kotěte dostat se zpátky).
 
Jelikož si umím představit, co bude následovat a dost mě to děsí, zašla jsem na Městský úřad s žádostí o řešení situace - odchycení koťat, umístění do útulku, kastrace dospělých koček a zavedení kastračního programu pro toulavé kočky ve městě. Na odboru životního prostředí mi vcelku vyšli vstříc, ale ti bohužel o ničem nerozhodují (prý měli takový materiál loni připravený, ale vedení města ho zamítlo).
Dále jsem byla u tajemníka MÚ, který mi sdělil, že nejlepší by bylo strčit kočky do pytle a postřílet, peníze na kastraci prostě nedají, lidem by se mělo zakázat krmit kočky a další středověké názory. Ještě se chystám za místostarostkou, ale nedělám si iluze, že to bude lepší.
 
Město nemá útulek pro kočky, jen provizorní pro několik psů a nemá ani smlouvu s žádným jiným útulkem a nehodlá ji uzavřít. Na odboru ŽP mi sice slíbili, že materiál o kastraci koček znovu připraví a dají do rady a snad i zastupitelstva, ale to je nadlouho a současnou situaci to nevyřeší.
 
Snažím se kočičkám nosit jídlo a sháním, kdo by se je vzal (zatím mám 1 zájemce), ale je to o to těžší, že koťátka se prostě nedají chytit. Včera jsem navíc presvědčovala majitele kůlny, aby počkal se zazděním přístupové cesty pro kočky, aby tam zbývající koťátka nezůstala uvězněná.
 
Chtěla jsem Vás poprosit, jestli nemáte vypracované nějaké materiály, které by mi pomohly s prosazením kastrace koček  (žádost na radnici, jak bych mohla reagovat na námitky ze strany města a co si k nim můžu dovolit atd.).
Žádost o zavedení kastračního programu by bylo nejlepší poslat na radnici písemně, možná jako otevřený dopis i do místních novin, některým zastupitelům, připravit petici... zatím jsem na to bohužel sama a jelikož nejsem moc průbojný člověk, tak mě to všechno snažení dost ničí, ale v žádném případě to nechci vzdát.
Navíc letos se v Boskovicích poprvé pořádá 8. a 9. září  Mezinárodní výstava koček, to by se také dalo nějak využít.   
 
Předem Vám děkuji za každou radu, poskytnutý materiál a nápad a přeji krásný den."
 
Alena Jindrová
 
Mobil:          728 952 445
E-mail:        alkajindrova@seznam.cz      
                 
Co je akutně třeba? 
1/ odchytu koťat a jejich umístění do domácností zájemců definitivních či do péče dočasných pečovatelů
2/ více ochotných lidí v místě, kteří by paní s odchytem pomohli
3/ dobrovolníky pro péči o kočky po kastraci
4/ pokud jste místní a můžete paní pomoci při jednání s úřady, ozvěte se jí prosím.    
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čas plyne ...
Věci se vyvíjejí, řeší, krystalizují ...
Někdy je důvod k radosti a smíchu, jindy k vzteku a pláči ...
Život jde dál ...
Škoda, že většina úředních zadků dál leští svá křesílka,
škoda, že mnohým se mezi ušima prohání vánek až uragán,
škoda, že člověk, ta bytost myslící, je tak flexibilní ...
( Aga Grey 23.8.2007)